Deschiderea anului școlar 2018 – 2019 în Parohia Prozanic

Școala Primară Nr. 2 Prozanic, Gradinița cu Program Normal nr. 4 Prozanic și Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, și-au întâmpinat luni, 10 septembrie 2018, copiii la început de an școlar. Astfel, începând cu ora 09.00 (la Școala Primară Nr. 2 Prozanic și Gradinița cu Program Normal nr. 4  Prozanic), respectiv ora 10.00 (la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați), la festivitatea de deschidere au participat, alături de oficialitățile locale ale comunei Vasilați – județul Călărași, profesori, învățători, educatori, copii şi părinţi, părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, unde împreună cu părintele NAN Marinică, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Vasilați și părintele Dociu Constantin Ionuț, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Nuci, au oficiat slujba de Te Deum.

           

           

           A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...