Enoriașii Parohiei Prozanic vor vota DA la referendumul pentru definirea căsătoriei ca uniune între un bărbat și o femeie

Marți, 02 octombrie 2018, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, consiliului și comitetului parohial, și cu participarea membrilor “Fundației Preoteasa Elena” și a tinerilor din Grupul de copii și tineret “Preoteasa Elena” al parohiei, a avut loc o serie de întâlniri cu credincioșii.

În cadrul acestor întâlniri s-a dezbătut un subiect actual şi de o importanţă majoră pentru păstrarea valorilor familiei creştine, adică modificarea articolului 48 din Constituţia României, referendumul urmând a avea loc în zilele de 6 şi 7 octombrie anul curent.

De asemenea, în cadrul întâlnirilor avute, cei prezenți au subliniat necesitatea implicării tuturor creştinilor cu drept de vot în susţinerea acestui demers, prin mobilizarea tuturor şi prin conştientizarea celorlalţi asupra importanţei Referendumului, gesturi ce vor deveni o mărturisire actuală şi necesară a valorilor creştine fundamentale.


A consemnat:

-         Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”- Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...