Acțiunea caritabilă “DĂRUIEȘTE ȘI VEI FI RĂSPLĂTIT” în Parohia Prozanic

      Duminică 07 octombrie 2018, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “Dăruiește și vei fi răsplătit”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa și cu sprijinul doamnelor din comitetul parohial și a grupului de copii și tineret “preoteasa elena” – secțiunea social – filantropică.

           Astfel, doamna Ștefana DURLAN – profesor de religie la Școala Gimnazială “Constantin Brâncoveanu” Vasilați și membră a comitetului parohial, împreună cu grupul de copii și tineret “preoteasa elena” – secțiunea social – filantropică a parohiei, au împărțit unei familii din comunitate cu o condiție precară din punct de vedere material și cu copii, haine și jucării în valoare de 250 Ron.

           

           A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...