Moș Crăciun în Parohia Prozanic

Marți, 25 decembrie 2018, când Biserica Ortodoxă sărbătorește praznicul Nașterii Domnului Iisus Hristos, credincioșii parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa s-au adunat cu mic cu mare în biserica parohială pentru a participa la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.

           La final, după ce preotul paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin a citit pastorala chiriarhală la Nașterea Domnului intitulată ,,Vă binevestesc vouă bucurie mare!”, spre bucuria celor mici a venit și Moș Crăciun cu daruri.

           ,,Venirea Moșului”, care a împărțit copiilor pachete consistente cu dulciuri, a fost posibilă datorită generozității enoriașilor Parohiei Prozanic.0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...