„Hristos: sufletul satului meu”. Atelier de creație pentru copii în Parohia Prozanic

Duminică, 17 februarie 2019, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc în Biserica parohială în cadrul atelierului de creație artistică și creativă pentru copii cu tema „mărțișorul”, debutul expoziției de mărțișoare cu vânzare.

           Copiii prezenți, și-au evidențiat prin lucrările prezentate, abilități de bază precum: inteligența emoțională, partea artistică și creativitatea.

Expoziția cu mărțișoare, creație proprie a copiilor din grupa de cateheză, s-a desfășurat în Biserica parohială și în duminicile viitoare (24 februarie, 03 martie și 10 martie). Sumele colectate de copii, au fost utilizate în cadrul bugetului proiectului „Biserica, ȘCOALA și Familia, spații de păstrare a valorilor moral – creștine în parohia Prozanic”, parte componentă a Concursului Național Catehetic „Hristos: sufletul satului meu”.           A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...