Spune-mi o poveste despre viață. Cât timp petrecem cu copiii noștri?

Vineri, 29 martie 2019, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului “Dăruiește-ți Sănătate”, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa și Fundația Preoteasa Elena în parteneriat cu Școala Gimnazială Constantin Brâncoveanu – Vasilați, vă invită la  dezbaterea temei Spune-mi o poveste despre viață. Cât timp petrecem cu copiii noștri?”.

Întâlnirea dedicată „Lunii pentru Viață 2019 ” va avea loc începând cu ora 15.00, la Gimnazială Constantin Brâncoveanu – Vasilați și va avea ca invitat special din București, familia creștină formată din părinți, doctor Cristina – Raluca și Răzvan Vlaicu și cei nouă copii; familie premiată de către Preasfințitul Părinte Timotei Prahoveanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Bucureştilor,  cu DIPLOMA „Copiii – Dar al lui Dumnezeu. Părinți model în creșterea lor în dreapta credință”.  


A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...