Întâlnire dedicată „Lunii pentru Viață 2019 ” în Parohia Prozanic

Vineri, 29 martie 2019, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului “Dăruiește-ți Sănătate”, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa și Fundația Preoteasa Elena în parteneriat cu Școala Gimnazială Constantin Brâncoveanu – Vasilați, a organizat întâlnirea „ Spune-mi o poveste despre viață. Cât timp petrecem cu copiii noștri?”.

La activitatea, dedicată „Lunii pentru Viață 2019 ”, au participat elevi de la Școala Gimnazială Constantin Brâncoveanu – Vasilați și de la Școala Gimnazială Chirnogi și a avut ca invitat special familia creștină din București formată din părinți, doctor Cristina – Raluca și Răzvan Vlaicu și cei nouă copii; familie premiată de către Preasfințitul Părinte Timotei Prahoveanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Bucureştilor,  cu DIPLOMA „Copiii – Dar al lui Dumnezeu. Părinți model în creșterea lor în dreapta credință”.  


A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...