Campania „Bucuria de a fi împreună” desfășurată în Parohia Prozanic

Cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte VINCENŢIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Sectorul Social – Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, în colaborare cu Asociația Socio – Culturală „Matei Basarab” și Protopopiatul Oltenița, au inițiat Campania „Bucuria de a fi împreună”, cu scopul de a sprijini familii care au copii cu dizabilități, prin implicarea în activitățile organizate în cadrul parohiilor din care fac parte și oferirea de pachete cu alimente de bază, jucării și dulciuri.

Luni 21 octombrie 2019, o nouă acțiune din cadrul Campaniei „Bucuria de a fi împreună”, a fost organizată sub forma unei caravane desfăşurată în Protopopiatul Oltenița; caravana poposind și în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic, unde familiile care au copii cu dizabilități au primit pachete cu alimente, dulciuri, jucării şi rechizite.

           

 

            A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” – Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...