Credincioșii Parohiei Prozanic în pelerinaj

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, pe data de 06 Noiembrie 2019, parohia Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, prin preotul paroh Niță Ștefan Cătălin, a organizat un pelerinaj cu enoriașii, la Mănăstirea „Sfinţii Voievozi” din Slobozia și Catedrala Episcopală „Înălțarea Domnului” din Slobozia. Grupul de pelerini s-au închinat Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Adam din Arhiepiscopia Dunării de Jos,  adusă în Eparhia Bărăganului cu ocazia sărbătoririi hramului „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” al Mănăstirii din Slobozia și raclei cu părticele din Sfinte Moaște ale unor Sfinți care se păstrează în Mănăstirea „Sfinţii Voievozi” din Slobozia.

 

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...