Moș Crăciun în Parohia Prozanic

Miercuri, 25 decembrie 2019, când Biserica Ortodoxă sărbătorește praznicul Nașterii Domnului Iisus Hristos, credincioșii parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa s-au adunat cu mic cu mare în biserica parohială pentru a participa la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.

La final, după ce preotul paroh  NIȚĂ Ștefan Cătălin a citit pastorala chiriarhală la Nașterea Domnului intitulată ,,Crăciunul – Taina Întrupării Mântuitorului”, spre bucuria celor mici a venit și Moș Crăciun cu daruri.

,,Venirea Moșului”, care a împărțit copiilor pachete consistente cu dulciuri, a fost posibilă datorită generozității enoriașilor Parohiei Prozanic.

 

 

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin, Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...