Cateheză în Parohia Prozanic cu tema “Responsabilitatea Preoției – Greutățile și Bucuriile ei – prima parte”

Cateheză în Parohia Prozanic cu tema “Responsabilitatea Preoției – Greutățile și Bucuriile ei – prima parte

Duminică, 19 Ianuarie 2020, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “responsabilitatea preoției, greutățile și bucuriile ei – prima parte”.

Cateheza a fost pregătită și susținută de Dobrogeanu – Păun Mircea Nicolae, avocat și student al Facultății de Teologie Justinian Patriarhul din cadrul Universității București, la discuțiile libere participând tineri și vârstnici.

 

           

            A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin, Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...