Cateheză în Parohia Prozanic cu tema “De ce aprindem lumânări pentru cei adormiți?”
Joi, 01 Octombrie 2020, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “De ce aprindem lumânări pentru cei adormiți ?”.
Cateheza a fost pregătită de doamna DURLAN Ștefana – profesor de religie la Școala Gimnazială Constantin Brâncoveanu – Vasilați și susținută de către elevul Neamțu Cristian. La discuțiile libere participând tineri și vârstnici.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin
Paroh al Parohiei Sfântul Gheorghe Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/10/5f75f72bf16b52.37029528.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/10/5f75f72bf16b52.37029528.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/10/5f75f7319bdd67.46795803.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/10/5f75f735982c60.73977680.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/10/5f75f73f78c679.35793015.jpeg)