Cateheză în Parohia Prozanic cu tema “De ce aprindem lumânări pentru cei adormiți?”

Joi, 01 Octombrie 2020, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “De ce aprindem lumânări pentru cei adormiți ?”.


Cateheza a fost pregătită de doamna DURLAN Ștefana – profesor de religie la Școala Gimnazială Constantin Brâncoveanu – Vasilați și susținută de către elevul Neamțu Cristian. La discuțiile libere participând tineri și vârstnici.


           

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei Sfântul Gheorghe Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...