AVEM GRIJĂ DE FAMILIA CREȘTINĂ

Duminică 04 octombrie 2020, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “Avem grijă de familia creștină”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul grupului de copii și tineret “preoteasa elena” – secțiunea social – filantropică.

Astfel, au fost împărțite la o familie din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, haine în valoare de 250 lei (donații primite de la credincioși).

           


A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” – Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...