Cateheză în Parohia Prozanic cu tema “Ce nume dăm copiilor la Botez?”
Duminică, 18 Octombrie 2020, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “Ce nume dăm copiilor la Botez ?”.
Cateheza a fost pregătită de doamna DURLAN Ștefana – profesor de religie la Școala Gimnazială Constantin Brâncoveanu – Vasilați și susținută de către elevul Bucur Alexandru Valentin. La discuțiile libere participând tineri și vârstnici.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin
Paroh al Parohiei Sfântul Gheorghe Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/10/5f8dc8a21fc1f4.84360440.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/10/5f8dc8a21fc1f4.84360440.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/10/5f8dc8b44dc2d3.54948462.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/10/5f8dc8b75a7c88.59757062.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/10/5f8dc8e9758e47.26671583.jpeg)