Parteneriat între Fundația Preoteasa Elena a Parohiei Sfântul Gheorghe, Prozanic şi Asociaţia Universul Copiilor Speciali Piteşti în contextul actual al Pandemiei Covid 19

În după amiaza zilei de marţi, 27 Octombrie 2020, când Biserica Ortodoxă sărbătoreşte pe Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, cu binecuvântarea Preasfin­țitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, s-a desfăşurat acţiunea de identificare şi înscriere a potențialilor beneficiari pentru proiectul „Sprijin pentru persoanele vulnerabile în contextul epidemiei Covid 19“.

 Proiectul „Sprijin pentru persoanele vulnerabile în contextul epidemiei Covid 19“, face obiectului parteneriatului încheiat între Fundația Preoteasa Elena a Parohiei Sfântul Gheorghe, Prozanic din comuna Vasilați, județul Călărași și Asociaţia Pentru Asistență Socială Universul Copiilor Speciali Piteşti.

           A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin, Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...