DE LA NOI PENTRU VOI – Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Vineri 13 noiembrie 2020, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “De la noi pentru voi”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul membrilor consiliului și comitetului parohial Simona și Ștefan Nicuță și a grupului de copii și tineret “preoteasa elena” – secțiunea social – filantropică.

Astfel, au fost împărțite la familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, alimente în valoare de 200 lei (donații primite de la credincioși).

           


A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” – Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...