“Catapeteasma: semnificație și simbolistică”, tema catehezei din Parohia Prozanic

Duminică, 15 Noiembrie 2020, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “Catapeteasma: semnificație și simbolistică”.

Cateheza a fost pregătită și susținută de către elevii Bucur Alexandru Valentin și Neamțu Marius Cristian, sub îndrumarea părintelui Niță Stefan Cătălin. La discuțiile libere participând tineri și vârstnici.


A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei Sfântul Gheorghe Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...