“Catapeteasma: semnificație și simbolistică”, tema catehezei din Parohia Prozanic
Duminică, 15 Noiembrie 2020, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “Catapeteasma: semnificație și simbolistică”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de către elevii Bucur Alexandru Valentin și Neamțu Marius Cristian, sub îndrumarea părintelui Niță Stefan Cătălin. La discuțiile libere participând tineri și vârstnici.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin
Paroh al Parohiei Sfântul Gheorghe Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/11/5fb1777817c0a0.98875804.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/11/5fb1777817c0a0.98875804.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/11/5fb1777c002610.65405489.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/11/5fb177804ec4d5.30886513.jpeg)