Cateheză în Parohia Prozanic cu tema “De ce se trage clopotul în Biserica Ortodoxă?”

      Sâmbătă, 21 Noiembrie 2020, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “De ce se trage clopotul în biserica ortodoxă?”.

 Cateheza a fost pregătită și susținută de către elevii Ioniță Valentin Marian și Neamțu Marius Cristian, sub îndrumarea părintelui Niță Stefan Cătălin. La discuțiile libere participând tineri și vârstnici.


           

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei Sfântul Gheorghe Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...