Părțile Bisericii, tema catehezei din Parohia Prozanic
Duminică, 29 Noiembrie 2020, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “Părțile Bisericii”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de către elevul Ioniță Valentin Marian, sub îndrumarea părintelui Niță Stefan Cătălin. La discuțiile libere participând tineri și vârstnici.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin
Paroh al Parohiei Sfântul Gheorghe Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fc74038066c01.78414119.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fc74038066c01.78414119.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fc740377060c2.99282515.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fc74036d5d7c1.04413618.jpeg)