Daruri de Sfântul Nicolae, în Parohia Prozanic
Sfântul Ierarh Nicolae a fost sărbătorit în mod deosebit duminică, 6 decembrie, în Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa.
După slujba Sfintei Liturghii, credincioșilor care au participat, respectând măsurile sanitare din această perioadă, le-au fost împărţite pachete cu daruri, iar copiilor cadouri, în această zi specială, pe care le-au găsit lângă bradul împodobit.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,
Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fcfac06d87da0.12068353.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fcfac06d87da0.12068353.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fcfac1a4839f3.43995252.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fcfac1f429e11.34927143.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fcfac2ae6a599.90460711.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fcfac317820b5.77153032.jpeg)