Cinstirea Sfinților a fost tema catehezei din Parohia Prozanic
Duminică, 20 Decembrie 2020, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “cinstirea sfinților”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de către elevul Neamțu Marius Cristian, sub îndrumarea părintelui Niță Stefan Cătălin. La discuțiile libere participând tineri și vârstnici.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin
Paroh al Parohiei Sfântul Gheorghe Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fe97493a38929.58031612.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fe97493a38929.58031612.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fe974943a4d69.97873742.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5fe97494b5aae7.13958172.jpeg)