Daruri pentru familii nevoiașe din Parohia Prozanic

Miercuri 23 decembrie 2020, în parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “ Daruri pentru familii nevoiașe”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic.

Astfel, au fost împărțite unor familii nevoiașe din comunitate, cu o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente, haine și jucării primite prin mijlocirea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, de la Consiliul Județean Călărași prin Primăria Comunei Vasilați.

La acțiunea social filantropică au participat preacucernicul părinte Niță Ștefan Cătălin, în calitate de reprezentant al comunității parohiale Sfântul Gheorghe Prozanic, domnul viceprimar Vasile Cristian, în calitate de reprezentant al comunității locale Vasilați, tineri și tinere din comunitatea parohială și locală, în calitate de voluntari.

           


A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

 Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...