Prima ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic” la Parohia Sfântul Gheorghe Prozanic

Joi, 24 decembrie 2020, în ajunul sărbătorii Nașterii Domnului, a avut loc în biserica parohială cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, prima ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic”, organizat de consiliul și comitetul parohial al parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, Fundația Preoteasa Elena a parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Prozanic și prin implicarea familiilor Ion și Florica Anton, Ștefan și Simona Nicuță, Dorin și Nicoleta Frujină.

Participanții la prima ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic”:

-         o parte din grupul de copii și tineret „Preoteasa Elena”a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonat de preacucernicul părinte Niţă Ştefan Cătălin, solişti: Bucur Alexandru, Ioniţă Valentin, Neamţu Cristian,

-         grupul de cateheză al Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe aflați sub coordonarea doamnei profesor specialitatea religie Durlan Ştefana de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu ” Vasilați,

-         doamnele: profesor specialitatea religie Durlan Ştefana de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu ” Vasilați și asistent medical Florea Genoveva, absolventă a Seminarului Teologic Liceal Ortodox „Sfânta Filofteia” din Branesti,

au oferit auditoriului un colaj de colinde, cântece, poezii și scenetă.

Prima ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic” s-a desfășurat în conformitate cu respectarea normelor sanitare aflate în vigoare și a fost transmis in mediul on-line.

Nașterea Domnului să vă aducă tuturor binecuvântare și bucurie!A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...