Moș Crăciun în Parohia Prozanic
Joi, 24 decembrie 2020, în ajunul sărbătorii Nașterii Domnului, după prima ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic”, ce a avut loc în biserica parohială, spre bucuria celor mici a venit și Moș Crăciun cu daruri.
,,Venirea Moșului”, care a împărțit copiilor pachete consistente cu dulciuri, a fost posibilă datorită generozității enoriașilor Parohiei Prozanic și familiilor: Ion și Florica Anton, Ștefan și Simona Nicuță, Dorin și Nicoleta Frujină.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,
Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5feac152b64e35.98380192.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5feac152b64e35.98380192.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5feac15b8f9858.77956116.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5feac15c2a67a8.73361341.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/12/5feac160da1ff5.37191199.jpeg)