Moș Crăciun în Parohia Prozanic

      Joi, 24 decembrie 2020, în ajunul sărbătorii Nașterii Domnului, după prima ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic”, ce a avut loc în biserica parohială, spre bucuria celor mici a venit și Moș Crăciun cu daruri.

,,Venirea Moșului”, care a împărțit copiilor pachete consistente cu dulciuri, a fost posibilă datorită generozității enoriașilor Parohiei Prozanic și familiilor: Ion și Florica Anton, Ștefan și Simona Nicuță, Dorin și Nicoleta Frujină.A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...