Programul cultural artistic ON LINE „MIHAI EMINESCU PRIN SUFLET COPIL”

Programul cultural artistic ON LINE

„Mihai Eminescu prin suflet copil”


Vineri, 15 ianuarie 2021, în șirul manifestărilor dedicate Zilei Culturii Naţionale şi împlinirea a 171 de ani de la naşterea marelui poet naţional Mihai Eminescu (15 ianuarie 2021), în localitățile: Vasilați ( Parohia Prozanic ) din județul Călărași; Drăgășani și Măciuca din județul Vâlcea, s-a înscris și susținerea în premieră a programului cultural artistic ON LINE „Mihai Eminescu prin suflet copil” .

Programul cultural artistic ON LINE „Mihai Eminescu prin suflet copil” a fost susținut de:

·        elevi ai Școlii Gimnaziale „Nicolae Bălcescu” din Drăgășani, județul Vâlcea, coordonați de doamna profesor Ciobanu Valentina, specialitatea limba și literatura română,

·        elevi ai Liceului Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea, coordonați de doamna profesor Văleanu Adela, specialitatea limba și literatura română și de doamna profesor Popescu Anne Mari Luiza, specialitatea limba franceză; în prezența părintelui Constantin Gheorghe din Măciuca,

·        elevi ai corului de copii și tineret „Preoteasa Elena” a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de părintele Niță Ștefan Cătălin,

·        elevi ai grupului de cateheză al Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de doamna profesor Durlan Ștefana, specialitatea religie, de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” din Vasilați, județul Călărași,

·        elevi din diaspora ai Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de doamna profesor Durlan Ștefana, specialitatea religie, de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” din Vasilați, județul Călărași.


Organizatori:

·        Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic,

·     Fundația Preoteasa Elena a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic,

·        Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” din Drăgășani, județul Vâlcea,

·        Liceul Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea.


Programul cultural artistic ON LINE „Mihai Eminescu prin suflet copil”, a fost difuzat în direct prin GOOGLE MEET, din locațiile partenerilor (link-ul transmisiei în direct a fost disponibil pe site-ul parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic - https://parohiaprozanic.ro/, și pe conturile de facebook și WhatsApp ale partenerilor și participanților).


A consemnat:

Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin, Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...