Programul cultural artistic ON LINE „PANDURI SUNTEM ȘI NOI !”

Duminică, 31 ianuarie 2021, Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, Fundația Preoteasa Elena a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, în parteneriat cu Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” din Drăgășani, județul Vâlcea, Liceul Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea, au organizat programul cultural artistic ON LINE „Panduri suntem și noi!”, dedicat împlinirii a două secole de la declanșarea mișcării revoluționare din anul 1821, condusă de Tudor Vladimirescu, susținut de:

·        doamna profesor Nicu Mariana, specialitatea istorie, de la Liceul Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea,

·        elevi ai Școlii Gimnaziale „Nicolae Bălcescu” din Drăgășani, județul Vâlcea, coordonați de doamna profesor Ciobanu Valentina, specialitatea limba și literatura română,

·        elevi ai Liceului Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea, coordonați de doamna profesor Popescu Anne Mari Luiza, specialitatea limba franceză,

·        elevi ai corului de copii și tineret „Preoteasa Elena” a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de părintele Niță Ștefan Cătălin,

·        doamna profesor Durlan Ștefana, specialitatea religie, de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” din Vasilați, județul Călărași,

·        doamna asistent medical Florea Genoveva, absolventă a Seminarului Teologic Liceal Ortodox “Sfânta Filofteia” din comuna Brănești, județul Ilfov,

·        elevi ai grupului de cateheză al Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de doamna profesor Durlan Ștefana, specialitatea religie, de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” din Vasilați, județul Călărași,

·        preacucernicul părinte Niță Ștefan Cătălin, de la Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic.


Programul cultural artistic ON LINE „Panduri suntem și noi!”, a fost difuzat în direct prin GOOGLE MEET, din locațiile partenerilor (link-ul transmisiei în direct a fost disponibil pe site-ul parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic - https://parohiaprozanic.ro/, și pe conturile de facebook și WhatsApp ale partenerilor și participanților).

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al parohiei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...