A treia etapă a proiectului „Sprijin pentru persoanele vulnerabile în contextul epidemiei Covid 19“ în Parohia Prozanic

În după amiaza zilei de luni, 22 februarie 2021, în parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, cu binecuvântarea Preasfin­țitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, s-a desfăşurat a treia etapă a proiectului „Sprijin pentru persoanele vulnerabile în contextul epidemiei Covid 19“, cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional Capital Uman.

Astfel circa 100 de persoane din parohia noastră, beneficiare ale proiectului mai sus menționat au primit materiale de protecție împotriva infectării cu noul coronavirus.

 Proiectul „Sprijin pentru persoanele vulnerabile în contextul epidemiei Covid 19“, face obiectului parteneriatului încheiat între Fundația Preoteasa  Elena  a  Parohiei  Sfântul  Gheorghe, Prozanic din comuna Vasilați, județul Călărași și Asociaţia 5S (Suflet, Speranță, Solidaritate, Siguranță, Sprijin) Piteşti. 

 

 

 A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

            Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...