Programul cultural artistic ON LINE „ E PRIMĂVARĂ IAR…”

Duminică, 28 februarie 2021, în șirul manifestărilor dedicate venirii prmăverii, în localitățile: Vasilați ( Parohia Prozanic ) din județul Călărași; Drăgășani și Măciuca din județul Vâlcea, s-a înscris și programul cultural artistic ON LINE „ E primavară iar….

Programul cultural artistic ON LINE „ E primăvară iar…” a fost susținut de:

·         elevi ai Școlii Gimnaziale „Nicolae Bălcescu” din Drăgășani, județul Vâlcea, coordonați de doamna profesor Ciobanu Valentina, specialitatea limba și literatura română,

·         elevi ai Liceului Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea, coordonați de doamna profesor Popescu Anne Mari Luiza, specialitatea limba franceză,

·         elevi ai corului de copii și tineret „Preoteasa Elena” a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de părintele Niță Ștefan Cătălin,

·         elevi ai grupului de cateheză al Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de doamna profesor  Durlan Ștefana, specialitatea religie, de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” din Vasilați, județul Călărași,

·         invitați speciali: Natalia Pancec-Colotelo, fiică de preot și violonist Vioara I  în Orchestra Simfonică Filarmonica „George Enescu” și soprana Cleopatra David de la Filarmonica „George Enescu”.

 

Organizatori:

·         Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic,

·         Fundația Preoteasa Elena a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic,

·         Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” din Drăgășani, județul Vâlcea,

·         Liceul Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea.

 

Programul cultural artistic ON LINE „E primavară iar…, a fost difuzat în direct prin GOOGLE MEET, din locațiile partenerilor (link-ul transmisiei în direct a fost disponibil pe site-ul parohiei  Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic - https://parohiaprozanic.ro/, și pe conturile de facebook și WhatsApp ale partenerilor și participanților).

 

A consemnat:

Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin, Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...