Parohia Prozanic și Luna pentru viață 2021

Anul acesta, Luna pentru viață și Marșul pentru viață au tema „Uniți pentru viață”. Majoritatea activităților au loc online, pentru a respecta regulile sanitare din pandemie.

Luna pentru viață cuprinde activități pro-viață organizate la nivel local: ateliere de informare și educare, întâlniri culturale, evenimente artistice, proiecții de film, acțiuni de implicare socială.

Luând act de valoarea perceptului moral promovat prin inițiativa Asociației Studenți pentru Viață, aprobată prin Decizia Sfântului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române nr. 579/2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa a participat sâmbătă, 13 martie 2021, prin reprezentanții săi la activitatea Lansare de carte online „Iertarea” de Veronica Iani
Activitatea Lansare de carte online „Iertarea” de Veronica Iani, se înscrie în calendarul activităților organizate de Asociația România pentru viață și Asociația Studenți pentru viață în Luna pentru viață 2021 „Uniți pentru viață”.

 

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin
Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”Prozanic0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...