Prima zi a Canonului Sfântului Andrei Criteanul în Parohia Prozanic

        Luni, 15 Martie 2021, în parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin a oficiat în biserica parohială, în cadrul Pavecerniței Mari, Canonul Sfântului Andrei Criteanul.
        Această slujbă se oficiază în cadrul Pavecerniței Mari, împărțită în patru părți – în primele patru zile din Postul Paștilor și integral în miercurea săptămânii a cincea din Post.
       La finalul slujbei Pavecerniţei, în cadrul căreia s-a citit Canonul cel mare, părintele Niță Ștefan Cătălin a adresat celor prezenți un cuvânt de învățătură despre viața Sfântului Andrei Criteanul.

           

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin
Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


 

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...