Înapoi în timp…. Pe urmele strămoșilor noștri……….

Parohia Sfântul Longhin Sutașul din cadrul Protopopiatului Emilia Romagna II, Episcopia Ortodoxă Română a Italiei păstorită de părintele Marian George, a desfășurat în săptămâna premergătoare Sărbătorii Învierii Domnului o nouă activitate „Înapoi în timp….Pe urmele strămoșilor noștri……….”,în cadrul proiectului de comunicare și schimb de experiențe România în identitate și vers”.

Prin proiectul de comunicare și schimb de experiențe România în identitate și versdebutat în data de 15 ianuarie 2021, parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, Episcopia Sloboziei și Călărașilor s-a înfrățit cu parohia Sfântul Longhin Sutașul din cadrul Protopopiatului Emilia Romagna II, Episcopia Ortodoxă Română a Italiei.

Proiectul de comunicare și schimb de experiențe România în identitate și vers”, urmărește prin intermediul internetului, crearea unei punți de legătură între grupurile catehetice ale parohiilor Prozanic și Meldola și grupurile de copii și tineret din localitățile Drăgășani și Măciuca din județul Vâlcea, precum și încurajarea și susținerea familiilor din comunitate care duc o viață creștină autentică.

Imagini de la actvitatea „Înapoi în timp….Pe urmele strămoșilor noștri……….”, desfășurată de grupa de cateheză a Parohia Sfântul Longhin Sutașul sunt disponibile la adresa: 

Parohia Sfantul Longhin Sutasul 

Parohia Sfantul Longhin Sutasul
A consemnat:

Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,
Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...