Programul cultural artistic ON LINE „Ziua Mondială a Mediului” și „Ziua Internațională a Iei”

Marți, 29 iunie 2021, în șirul activităților proiectului România în identitate și vers, realizat în parteneriat de către: Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, Protopopiatul Oltenița, Episcopia Sloboziei și Călărașilor; Parohia Sfântul Longhin Sutașul Meldola. Protopopiatul Emilia Romagna II.        Episcopia Ortodoxă Română a Italiei; Liceul Teoretic Măciuca, Comuna Măciuca, judeţul Vâlcea și Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” Drăgășani, Orașul Drăgășani, judeţul Vâlcea, s-a înscris și programul cultural artistic ON LINE „Ziua Mondială a Mediului” și „Ziua Internațională a Iei”.

Programul cultural artistic ON LINE Ziua Mondială a Mediului” și „Ziua Internațională a Ieia fost susținut de:

·         elevi ai Școlii Gimnaziale „Nicolae Bălcescu” din Drăgășani, județul Vâlcea, coordonați de doamna profesor Ciobanu Valentina, specialitatea limba și literatura română,

·         elevi ai Liceului Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea, coordonați de doamna profesor Popescu Anne Mari Luiza, specialitatea limba franceză,

·         elevi ai grupului de copii și tineret „Preoteasa Elena” a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de părintele Niță Ștefan Cătălin,

·         elevi ai grupului de cateheză al Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de doamna profesor  Durlan Ștefana, specialitatea religie, de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” din Vasilați, județul Călărași.

·         invitați:

v  Nicoleta Tănase Trifu, Daniela Avarvare și Luminița Scafa de la grupul „Șezătoare București”, grupul care te invață cum să-ți coși singur ia,

v  Maria Ghinea, interpret de muzică populară.

 

Organizatori:

·         Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic,

·         Fundația Preoteasa Elena a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic,

·         Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” din Drăgășani, județul Vâlcea,

·         Liceul Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea.

 

Programul cultural artistic ON LINE Ziua Mondială a Mediului” și „Ziua Internațională a Iei, a fost difuzat în direct prin GOOGLE MEET, din locațiile partenerilor (link-ul transmisiei în direct a fost disponibil pe site-ul parohiei  Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic - https://parohiaprozanic.ro/, și pe conturile de facebook și WhatsApp ale partenerilor și participanților).

 

 

A consemnat:

Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin
Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic


 

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...