Programul cultural artistic ON LINE „Sfântul Slăvitul Proroc Ilie Tesviteanul” și „Ziua Internațională a Prieteniei”

Programul cultural artistic ON LINE

„Sfântul Slăvitul Proroc Ilie Tesviteanul” și „Ziua Internațională a Prieteniei”

 

Marți, 20 iulie 2021, în șirul activităților proiectului România în identitate și vers, realizat în parteneriat de către: Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, Protopopiatul Oltenița, Episcopia Sloboziei și Călărașilor; Parohia Sfântul Longhin Sutașul Meldola. Protopopiatul Emilia Romagna II.        Episcopia Ortodoxă Română a Italiei; Liceul Teoretic Măciuca, Comuna Măciuca, judeţul Vâlcea și Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” Drăgășani, Orașul Drăgășani, judeţul Vâlcea, s-a înscris și programul cultural artistic ON LINE „Sfântul Slăvitul Proroc Ilie Tesviteanul” și „Ziua Internațională a Prieteniei”.

Programul cultural artistic ON LINE Sfântul Slăvitul Proroc Ilie Tesviteanul” și „Ziua Internațională a Prietenieia fost susținut de:

·     elevi ai Școlii Gimnaziale „Nicolae Bălcescu” din Drăgășani, județul Vâlcea, coordonați de doamna profesor Ciobanu Valentina, specialitatea limba și literatura română,

·          elevi ai Liceului Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea, coordonați de doamna profesor Popescu Anne Mari Luiza, specialitatea limba franceză,

·      elevi ai grupului de copii și tineret „Preoteasa Elena” a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de părintele Niță Ștefan Cătălin,

·       elevi ai grupului de cateheză al Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de doamna profesor  Durlan Ștefana, specialitatea religie, de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” din Vasilați, județul Călărași.

 

Organizatori:

·         Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic,

·         Fundația Preoteasa Elena a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic,

·         Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” din Drăgășani, județul Vâlcea,

·         Liceul Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea.

 

Programul cultural artistic ON LINE Sfântul Slăvitul Proroc Ilie Tesviteanul” și „Ziua Internațională a Prieteniei, a fost difuzat în direct prin GOOGLE MEET, din locațiile partenerilor (link-ul transmisiei în direct a fost disponibil pe site-ul parohiei  Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic - https://parohiaprozanic.ro/, și pe conturile de facebook și WhatsApp ale partenerilor și participanților).

 

 

A consemnat:

Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin
Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...