Deschiderea anului școlar 2021 – 2022 în Parohia Prozanic


Școala Primară Nr. 2 Prozanic, Gradinița cu Program Normal nr. 4  Prozanic și Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, și-au întâmpinat luni, 13 septembrie 2021, copiii la început de an școlar. Astfel, începând cu ora 9.30, la festivitatea de deschidere de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați au participat, alături de oficialitățile locale ale comunei Vasilați, județul Călărași, profesori, învățători, educatori, copii şi părinţi, părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, unde împreună cu părintele NAN Marinică, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena Vasilați, părintele Dociu Constantin Ionuț, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena Nuci și părintele Stănculescu Marian, paroh al parohiei Sfântul Ierarh Nicolae Popești, au oficiat slujba de Te Deum.

           

 

           

 

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...