Programul cultural artistic ON LINE „Sportul și Arta. Muzica, ecuația frumuseții sunetului” a fost susținut de:
· elevi ai Școlii Gimnaziale „Nicolae Bălcescu” din Drăgășani, județul Vâlcea, coordonați de doamna profesor Ciobanu Valentina, specialitatea limba și literatura română,
· elevi ai Liceului Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea, coordonați de doamna profesor Popescu Anne Mari Luiza, specialitatea limba franceză,
· elevi ai Școlii Gimnaziale „Mircea Eliade” din Oltenița, județul Călărași, coordonați de doamna profesor Durlan Ștefana, specialitatea religie,
· elevi ai grupului de copii și tineret „Preoteasa Elena” a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de părintele Niță Ștefan Cătălin,
· elevi ai grupului de cateheză al Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, coordonați de doamna profesor Durlan Ștefana, specialitatea religie, de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” din Vasilați, județul Călărași.
· invitați:
v Radu Simen, antrenor la Clubul de Arte Marțiale Hanguk Taekwondo din București,
v Argentina Grămadă, Conferențiar Universitar Doctor, de la Facultatea de Finante- Banci, Contabilitate si Administrarea Afacerii din cadrul Universității Titu Maiorescu,
Organizatori:
· Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic,
· Fundația Preoteasa Elena a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic,
· Școala Gimnazială „Mircea Eliade” din Oltenița, județul Călărași,
· Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” din Drăgășani, județul Vâlcea,
· Liceul Teoretic din Măciuca, județul Vâlcea.
Programul cultural artistic ON LINE „Sportul și Arta. Muzica, ecuația frumuseții sunetului”, a fost difuzat în direct prin GOOGLE MEET, din locațiile partenerilor (link-ul transmisiei în direct a fost disponibil pe site-ul parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic - https://parohiaprozanic.ro/, și pe conturile de facebook și WhatsApp ale partenerilor și participanților).
A consemnat:
Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin