31 Octombrie 2021 – A Patra Ediție A Concursului Tinerețe – Educație – Literatură „Preoteasa Elena”

Duminică, 31 Octombrie 2021, în parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, „Fundația Preoteasa  Elena  a  Parohiei  Sfântul  Gheorghe Prozanic, din comuna Vasilați, județul Călărași” care are ca patroni spirituali pe Sfinții Împărați Constantin și Elena şi pe Sfânta Cuvioasă Parascheva de la Iași, funcționând în cadrul Bisericii Ortodoxe Române – Episcopia Sloboziei și Călărașilor, cu binecuvântarea Preasfin­țitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, sub patronajul Parohiei  Sfântul Gheorghe Prozanic, din comuna Vasilați, județul Călărași, a organizat a patra ediție a Concursului Tinerețe – Educație – Literatură  „Preoteasa Elena” – „Momente și Schițe. Tinerii în lumea culturală”.

Au fost vizionate momentele și schițele satirice:

Răbdarea de Vasile Timuș

Un concediu medical de Puiu Călinescu

Pană de automobil de Mircea Crișan

             Festivitatea de premiere a celei de a IV-a ediții, a Concursului Tinerețe – Educație – Literatură  „Preoteasa Elena”, va avea loc, duminică, 07 noiembrie 2021, după Sfânta Liturghie.

 

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,
Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...