Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Duminică 12 decembrie 2021, în parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “ Postul Nașterii  Domnului – prilej de deschidere a sufletului către cei nevoiași”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial și a grupului de copii și tineret “preoteasa elena” – secțiunea social – filantropică.

Astfel, au fost împărțite unor familii din comunitate, cu o condiție precară din punct de vedere material, haine în valoare de 700 lei (donații primite de la credincioși).

 

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...