Daruri pentru familii nevoiașe din Parohia Prozanic

Duminică 19 decembrie 2021, în parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “ Daruri pentru familii nevoiașe”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic.

Astfel, au fost împărțite unor familii nevoiașe din comunitate, cu o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente, primite prin mijlocirea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, de la Consiliul Județean Călărași prin Primăria Comunei Vasilați.

Acțiunea social filantropică a fost coordonată de preacucernicul părinte Niță Ștefan Cătălin și de consiliul și comitetul parohial, în calitate de reprezentanți ai comunității parohiale Sfântul Gheorghe Prozanic, domnul viceprimar Vasile Cristian, în calitate de reprezentant al comunității locale Vasilați.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...