A doua ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic” la Parohia Sfântul Gheorghe Prozanic

Vineri, 24 decembrie 2021, în ajunul sărbătorii Nașterii Domnului, a avut loc în biserica parohială cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a doua ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic”, organizat de consiliul și comitetul parohial al parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, Fundația Preoteasa Elena a parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Prozanic și prin implicarea familiei Ion și Florica.

Participanții la prima ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic”:

A doua ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic” s-a desfășurat în conformitate cu respectarea normelor sanitare aflate în vigoare și a fost transmis și în mediul on-line.

Nașterea Domnului să vă aducă tuturor binecuvântare și bucurie!

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...