Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă, 25 decembrie 2021, în parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “Solidaritate în comunitate”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul comitetului parohial și a grupului de copii și tineret “preoteasa elena” – secțiunea social – filantropică.

Astfel, au fost împărțite unor familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, alimente, dulciuri, produse de igienă în valoare de 550 lei (donații primite de la credincioși).

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...