Binecuvântare pentru elevii de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați

În Ajunul Botezului Domnului, miercuri, 05 ianuarie 2022, părintele Niță Ștefan Cătălin, paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a efectuat o vizită pastorală la Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați.

 Părintele a vizitat sălile de clasă, binecuvântând cu Agheasmă Mare pe toţi copiii şi rugându-L totodată pe Dumnezeu să pogoare Duhul Înţelepciunii asupra lor, spre ascultarea de dascălii şi de părinţii care trudesc la devenirea acestora.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

 
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...