Parohia Prozanic și Luna pentru viață 2022

Anul acesta, Luna pentru viață și Marșul pentru viață au tema „Egalitate, echitate și sprijin – din prima secundă și întreaga viață”.

Luând act de valoarea perceptului moral promovat prin inițiativa Asociației Studenți pentru Viață, aprobată prin Decizia Sfântului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române nr. 579/2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, organizează în perioada 1-31 martie 2022, activități pro-viață la nivel local în cât mai multe domenii: educație, cultură, artă, implicare socială etc. Aceste activități se vor desfășura în format fizic și în format online, în funcție de legislația în vigoare și cu respectarea tuturor măsurilor sanitare.

În acest sens, marți 08 martie 2022, va avea loc campania online „Mamă, îți mulțumesc că m-ai născut!”.

Susținătorii campaniei sunt invitați să-și posteze la fotografia de profil pancarta cu anul în care s-au născut și mesajul „Mamă, îți mulțumesc că m-ai născut”. Pancartele pot fi descărcate de la acest link: https://drive.google.com/drive/folders/10a-5uzwelfHLqh4Bczf-NO4-rrQQAA7w?fbclid=IwAR2VDkUXfIVKK4AnWINa61TTxckXWpW_h-AIqTwVJUhOllZi_yCLOT9gxhU.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...