Luna pentru viață în parohia Prozanic: Cum să ai o igienă orală completă?

Luând act de valoarea perceptului moral promovat prin inițiativa Asociației Studenți pentru Viață, aprobată prin Decizia Sfântului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române nr. 579/2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, organizează în perioada 1-31 martie 2022, activități pro-viață la nivel local în cât mai multe domenii: educație, cultură, artă, implicare socială etc. Aceste activități se vor desfășura în format fizic și în format online, în funcție de legislația în vigoare și cu respectarea tuturor măsurilor sanitare.

În acest sens, duminică 13 martie 2022, a avut loc activitatea în sistem on line „Cum să ai o igienă orală completă?”.

Întâlnirea, „Cum să ai o igienă orală completă?”, transmisă în premieră dintr-un cabinet stomatologic, a avut ca invitat pe doamna Elena Cristina Tatomir, medic stomatolog pedodont și manager al Clinicii Zâna Măseluță Dent din București și a fost moderată de părintele Niță Ștefan Cătălin, inițiator și coordonator al evenimentului.

Evenimentul a fost urmărit pe platforma Google Meet și pe Facebook de persoane de toate vârstele. În final a avut loc o sesiune de întrebări din partea publicului online și răspunsuri din partea doamnei Elena Cristina Tatomir, medic stomatolog pedodont.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...