Proiectul „Dăruiește-ți Sănătate” în Luna pentru viață în parohia Prozanic: Mișcarea înseamnă viață, sportul înseamnă sănătate!

Duminică, 20 martie 2022, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului “Dăruiește-ți  Sănătate”, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa și Fundația Preoteasa Elena, a organizat activitatea în sistem on line „Mișcarea înseamnă viață, sportul înseamnă sănătate!”.

Activitatea dedicată „Lunii pentru viață 2022”, Mișcarea înseamnă viață, sportul înseamnă sănătate!”, a avut ca invitat special pe domnul George Ogăraru, fotbalist și a fost moderată de părintele Niță Ștefan Cătălin, inițiator și coordonator al evenimentului.

Evenimentul a fost urmărit pe platforma Google Meet și pe Facebook de persoane de toate vârstele. În final a avut loc o sesiune de întrebări din partea publicului online și răspunsuri din partea domnului George Ogăraru.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...