Parohia Prozanic prezentă la EXPOZIȚIA DE ICOANE, OUĂ ÎNCONDEIATE ȘI ORNAMENTE DE PAȘTI, intitulată ,,LUMINĂ DIN LUMINA ÎNVIERII” – ediția a XVII- a – 2022

Parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a participat anul acesta cu lucrări ale grupului de copii și tineret „Preoteasa Elena”coordonat de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin și de doamna profesor  Durlan Ștefana, specialitatea religie, de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” din Vasilați, județul Călărași, la a XVII- a ediție a EXPOZIȚIEI DE ICOANE, OUĂ ÎNCONDEIATE ȘI ORNAMENTE DE PAȘTI, intitulată ,,LUMINĂ DIN LUMINA ÎNVIERII".

A XVII- a ediție a expoziției de Icoane, ouă încondeiate și aranjamente de Paști ,,Lumină din Lumina Învierii” a fost organizată de Protopopiatul Oltenița în Parteneriat cu Consiliul Județean Călărași și deschisă spre vizitare în perioada 18 aprilie – 08 mai la sediul Protopopiatului Oltenița, din strada Alexandru Iliescu, nr.53.

A consemnat:

Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...