Parohia Prozanic a participat la Spectacolul Concurs ,,LUMINĂ DIN LUMINA ÎNVIERII” – ediția a XVI- a – 09 Mai 2022

Parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a participat anul acesta cu grupul de copii și tineret „Preoteasa Elena”coordonat de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin și de doamna profesor  Durlan Ștefana, specialitatea religie, de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” din Vasilați, județul Călărași, la a XVI- a ediție a Spectacolului Concurs ,,LUMINĂ DIN LUMINA ÎNVIERII".

A XVI- a ediție a Spectacolului Concurs ,,Lumină din Lumina Învierii” a fost organizată de Protopopiatul Oltenița prin Părintele Protopop Dr. Necula Marian în Parteneriat cu Consiliul Județean Călărași.

A consemnat:

Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...