Ziua Școlii Gimnaziale „Constantin Brâncoveanu” Vasilați

Vineri, 20 mai 2022, în ziua premergătoare, când Biserica Ortodoxă îi cinstește pe Sfinții Împărați Constantin și Elena, Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, a organizat „Ziua Școlii”, ediția I.

Activitatea a început cu oficierea slujbei de sfințire a noilor lucrări efectuate în incinta școlii de către preacucernicul preot Niță Stefan Cătălin, paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”, Prozanic, Protopopiatului Olteniţa.

După slujba de binecuvântare au luat cuvântul: directorul Școlii Gimnaziale „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, doamna profesor Stoica Iulia, primarul comunei Vasilați, județul Călărași, domnul Vasile Lucian, părintele Niță Ștefan Cătălin, paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”, Prozanic, Protopopiatului Olteniţa.

A urmat apoi un program artistic de cântece şi dansuri populare, susținut de către elevii școlii, coordonaţi de profesori, învățători, educatori ai instituției de învățământ vasilățene.

În finalul manifestărilor prilejuite de „Ziua Școlii”, ediția I, s-a desfășurat meciul amical de fotbal între echipa școlii și echipa părinților.

A consemnat:

Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...