Fundația „Preoteasa Elena” a premiat eleva parohiei Prozanic, olimpică la disciplina Religie Ortodoxă

În ziua sărbătorii Sfinţilor Mari Împăraţi şi întocmai cu Apostolii, Constantin şi mama sa Elena, 21 mai 2022, parohia Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a adus cinstire ocrotitorilor spirituali ai Fundației „Preoteasa Elena”.

La finalul slujbei parastasului pentru doamna preoteasă, profesor Elena Niță, a avut loc ceremonia acordării de către Fundația „Preoteasa Elena” a unei diplome de vrednicie însoțită de un premiu, domnișoarei Ioniță Ana Maria, membră a grupului de copii și tineret al Fundației Preoteasa Elena a Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic și elevă în clasa a IX -a, la Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Sfânta Filofteia”, din comuna Brănești, județul Ilfov, în semn de prețuire și recunoștință pentru participarea și obținerea unui rezultat deosebit la Olimpiada de religie, etapa Județeană, 19 martie 2022.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

 
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...