Actorii Silviu Biriș, Daniela Nane și pianista Ioana Maria Lupașcu au fost prezenți la Festivalul cultural artistic „Prozanic – Drăgășani – Măciuca, Neam al comuniunii în credință, popor și țară.” 25 – 26 Iulie 2022
Programul cultural artistic din după amiaza zilei de luni, 25 iulie 2022, susținut în curtea Școlii Gimnaziale „Constantin Brâncoveanu” Vasilați a fost deschis de către:
actorul Silviu Biriș de la Teatrul Național din București,
actrița Daniela Nane de la Teatrul Bulandra din București,
pianista Ioana Maria Lupașcu, solista orchestrei Filarmonicii „Paul Constantinescu” din Ploiești,
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin