Deschiderea anului școlar 2022 – 2023 în Parohia Prozanic

Școala Primară Nr. 2 Prozanic, Gradinița cu Program Normal nr. 4  Prozanic și Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, și-au întâmpinat luni, 05 septembrie 2022, copiii la început de an școlar. Astfel, începând cu ora 9.00, la festivitatea de deschidere de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați au participat, alături de oficialitățile locale ale comunei Vasilați – județul Călărași, profesori, învățători, educatori, copii şi părinţi, părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, unde împreună cu părintele NAN Marinică, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Vasilați și părintele DOCIU Constantin Ionuț, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Nuci, au oficiat slujba de Te Deum.

            De la ora 10.00, părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic, alături de oficialitățile locale ale comunei Vasilați – județul Călărași, învățători, educatori, copii şi părinţi a oficiat slujba de Te Deum la Școala Primară Nr. 2 Prozanic, și Gradinița cu Program Normal nr. 4  Prozanic.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...